Typy pro Vaše výlety

Výlety

 • Muzeum Šindelka

  Lesnická expozice je umístěna v přízemí budovy a seznamuje návštěvníky s celou lesnickou problematikou, od vytěžení lesního porostu přes přiblížení kmenů k cestám a jejich odvoz k dalšímu zpracování až po následnou obnovu lesa a péči o něj.

  Přezimovací obůrka je součástí myslivecké expozice

  Myslivecká expozice v patře budovy se věnuje myslivosti od historie po současnost: připomíná např. myslivecké tradice, lovnou zvěř, lovecké zbraně a psy, myslivost v umění a běžném životě.
  Největší atrakcí – zvláště pro dětské návštěvníky – je prostor „přezimovací obůrky“, kde se kolem krmelce s různými druhy krmení sešlo několik lesních zvířat. Jelen, srnec, divočák, liška, zajíc a ptáci – celkem 14 vycpanin, přičemž v celé expozici jich lze napočítat 32.

  Na pěti místech expozice běží nepřetržitě krátké videopořady bez komentáře k jednotlivým tématům a v patře je navíc promítací kout s projekcí krásných záběrů z přírody, doplněných hudebním doprovodem.

   

  Zobrazit více

  1 km

 • Muzeum výroby hraček

  Výroba tradičních dřevěných hraček v oblasti se datuje již od roku 1908 a od doby výroba pokračuje bez přerušení.

  Zobrazit více

  19 km

 • Protržená přehrada na Bílé Desné

  Časté záplavy v podhůří Jizerských hor v 19. století si vynutily potřebu vybudovat soustavu propojených přehrad na řekách Bílá a Černá Desná. Výstavba přehrady se sypanou hrází projektovaná prof. Intzem z Cách započala v roce 1911 a trvala do roku 1915. Stavbu komplikovaly nejen vydatné deště, ale také první světová válka, která zapříčinila úsporná opatření.

  Přesně za 10 měsíců po kolaudaci díla se hráz protrhla. První průsak vody, pramínek v průměru zhruba 2 cm, objevili lesní dělníci 18.9.1916 v 15:30. Pramínek se rychle zvětšoval a již o necelou půlhodinu později voda tryskala tak silně, že dělníci museli utéct. V 16:15 se již propadala dlažba na návodní straně a za dalších 30 minut se na hrázi vytvořila 40 metrů široká trhlina a voda se začala valit do údolí. Přívalová vlna nejprve zasáhla nedalekou pilu, kde s sebou vzala navezené klády, prkna a spolu s vyvrácenými stromy bořila domy v údolí a pohřbívala vše, co jí stálo v cestě. Důsledky této katastrofy si přečtěte níže. Mimoto spáchal sebevraždu stavební dozor a byly pozastaveny práce na stavbách dalších sypaných hrází na celém světě. Přehrada již nebyla nikdy obnovena.

  zobrazit více

  19 km

 • Bobová dráha Harrachov

  Po třech letech příprav byla dne 14. dubna 2004 společností První bobová a.s. zahájena výstavba druhé krkonošské bobové dráhy, a to ve tradičním horském centru západních Krkonoš, v Harrachově. Celý projekt je situován pouhých 400 m od centra Harrachova, na severozápadním okraji Anenského údolí. Ve čtvrtek, 15.07.2004, byl v 16:00 hod. za přítomnosti významných představitelů komunální a podnikatelské sféry regionu Krkonoš slavnostně zahájen provoz druhé krkonošské bobové dráhy pro veřejnost.

  zobrazit více

  0,5 km

 • Bozkovské dolomitové jeskyně

  Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách. Pro svou jedinečnost byly tyto jeskyně vyhlášeny Národní přírodní památkou.

  zobrazit více

  28 km

 • Hornické muzeum Harrachov

  Hornické muzeum a prohlídková štola byly otevřeny v březnu roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra. V muzeu jsou ukázky minerálů fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky používané při těžbě, mapy a fotografie dokumentující práci na zdejším ložisku.

  Prohlídková štola je dlouhá zhruba 1000 m, trasa vedená typickým prostředím rudného dolu je vysypána štěrkovou drtí a osvětlena, průměrná roční teplota je zde 7°C (návštěvníkům doporučujeme teplejší oblečení). Návštěvníci jsou při vstupu do štoly vybaveni ochrannou přilbou a kromě kompletního těžního stroje zde uvidí důlní vozy, akumulátorovou lokomotivu, důlní nakladač aj.

  Prohlídka s výkladem průvodce trvá asi jednu hodinu a návštěvníci během ní poznají práci v dnes již neexistujících rudných dolech.

  Areál hornického muzea a prohlídkové štoly je majetkem I. Krkonošské důlní s.r.o.

  zobrazit více

  1,5 km

 • Ski areál Harrachov

  Kochat se krásami hor můžete na vrcholu Čertovy hory, kam vede čtyřsedačková lanovka. Odtud se lze vypravit na turistické výpravy do blízkého i dalekého okolí. Trasu si vyberete podle své zdatnosti, příjemné vycházky se nemusí bát ani rodiče s dětmi. Lanovkou přepravujeme kočárky i kola.

  zobrazit více

  0,5 km

 • iQLANDIA Liberec

  Jsme moderní science centrum, kde se vědou baví děti i dospělí.

  zobrazit více

  47 km

 • DINO-PARK Sklarzska Poreba

  Dinopark a fantasiapark Sklarska Poreba se nachází v zóně Krkonošského parku Szklarska Poręba. Jednou z hlavních atrakcí parku je naučná stezka, kde jsou desítky prehistorických dinosaurů v životní velikosti.

  zobrazit více

  15 km

 • ZOO Liberec

  Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Byla založena v roce 1919, nicméně její kořeny sahají až na začátek 20. století.
  Na ploše 14 ha můžete obdivovat až na 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Mezi nejzajímavější chované druhy patří takin čínský, pavián pláštíkový, nestor kea, lev berberský, panda červená,slon indický, sob lesní, mnoho druhů opů, surikata, krajta mřížkovaná a samozřejmě velmi populární bílá forma tygra indického. Jen u nás uvidíte i 4 největší druhy evropských sov, unikátní kolekci dravých ptáků a mnoho unikátních zástupců asijské ptačí říše.
  Okruh areálem zoo měří cca 1,8 km a na návštěvu doporučujeme vyhradit min. 2 - 3 hodiny času - ale můžete u nás být klidně celý den! V zoo najdete kromě úžasných zvířat i občerstvení, relaxační zóny, atrakce pro děti, sezónně otevřený obchod se suvenýry a samozřejmě i sociální zařízení.
  Parkovat můžete buď přímo před vchodem do zoo nebo na našem dalším parkovišti vzdáleném 500 m od vchodu (Fibichova ul.). Dostanete se k nám jednoduše i tramvají MHD Liberec (konečná zastávka ZOO-Lidové sady).
  Vstupné můžete platit i prostřednictvím platebních karet či. Na hlavní pokladně přijímáme též EUR.

  Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že v naší zoo zažijete příjemné chvíle s vaší rodinou či blízkými.

  zobrazit více

  45 km

 • Zámek Frýdlant

  Počátek historie hradu Frýdlant se pojí se 13. stoletím, kdy se prvními majiteli stali Ronovci. Hrad plnil důležitou strážní úlohu na cestách od Žitavy severovýchodně od Slezska, do Zhořelecka a přes Jizerské hory do Ponisí. Zdejší stezky měly tradici již z doby říše římské.

   Od sedmdesátých let 13. století až do roku 1551 vlastnili Frýdlant Biberštejnové, kteří se postarali o první stavby v renesančním slohu, avšak převážně ovlivněné sasko lužickou architekturou, kde nechyběly gotické prvky. Hrad koupil známý válečník Rudolf z Biberštejna. Původní hrad měl mohutnou věž kruhového půdorysu, ke které se na severozápadě pojil palác. Opevnění hradu doplnily bašty, vstupní jižní věž a věž s bránou na severu. Biberštejnové zdokonalili ochranu předhradí a bylo zde možné bránit hrad dělostřelectvem. Frýdlantská větev Biberštejnů vymřela roku 1551 – posledním byl Kryštof z Biberštejna. Česká královská komora prohlásila Frýdlant za odumřelé léno.

  zobrazit více

  45 km

 • Včelí stezka

  Trasa je vedena ze ¾ po asfaltových cestách, zbývající cesty jsou částečně zpevněné polní nebo lesní cesty. Délka trasy je cca 3,5 km. Je vhodná pro rodiny s dětmi, pro kočárky, cyklisty i pro turisty, kteří chtějí strávit hezký čas v přírodě. Stezku lze projít za cca 2 hodiny. Více v Menu - Popis trasy

  zobrazit více

  1 km

 • Golf Club Harrachov

  Předností našeho hřiště je omezená (řízená) průchodnost hráčů, maximální počet skupin na hřišti je 7, to zajistí každému hráči dostatek soukromí a klidu pro svou hru. Jsme jediným hřištěm v Krkonoších s nainstalovanými odpališti pro nejmenší golfisty v rámci projektu rodinný golf - "Family Courses", děti se tak stávají rovnocennými partnery svých rodičů.

  zobrazit více

  2,5 km

 • Sportrelax 007

  Sportrelax 007 je perfektní místo pro vaši aktivní dovolenou. Zasportujte si přímo v Harrachově, perle Krkonoš! Náš komplex  je obklopen horskými lesy, které jsou jako stvořené pro pěší i cyklistické výlety.

  • Squash – hotel disponuje dvěma kurty, na kterých si kromě samotného squashe můžete zahrát i wallyball.
  • Fitness – posilovna o ploše 120 m2 je vybavena těmi nejkvalitnějšími stroji značky Technogym pro muže i ženy.
  • Sál na aerobic – pro strečink i týmové cvičení, které se stane zábavou!
  • Stolní tenis

  zobrazit více

  2,5 km

 • RAUTIS - výroba vánočních ozdob a skleněných perlí

  zobrazit více

  20 km

 • Stezka v korunách stromů Krkonoše

  Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

  Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

  zobrazit více

  53 km

 • Park Miniatur KOWARY

  V Kowarech, v areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází Park miniatur Dolního Slezska. Projekt, který přibližuje architektonické památky dané oblasti, je nejen turistickou atrakcí, ale také informačním centrem Euroregionu.

  zobrazit více

  43 km

Naše nejnovější novinky

Novinky

Od 1.2.24 pro Vás otevřeme zcela nově zrekonstruovaný penzion, kde najdete 9 pokojů a 1 Apartmán, každý s vlastní koupelnou / wc včetně dalšího vybavení a kde Vám připravíme skvělou snídani spolu s využitím restaurace v hotýlku u hraběte Harracha včetně slev na které jste zvyklí.

Tímto Vám můžeme nabídnout celkem 18 pokojů a 1 Apartmán a poskytnout tím služby pro větší skupiny nebo firemní akce.

Připravujeme také nové webové stránky penzionu - www.marketapenzion.cz ,kde budete moci zjistit vše o penzionu a pokud najdete na stránkách Hotýlku, že je zcela obsazeno, neváhejte nám napsat na info@uharracha.cz a my Vám rádi pošleme nabídku na pokoje v penzionu, pokud ve Vámi požadovaném termínu bude volno nebo nabídneme jiný termín.

Zobrazit více

Hledáme do našeho týmu posilu na pozici kuchaře nebo pomocného kuchaře, dobré platové podmínky, ubytování, práce v pěkném a dobře vybaveném prostředí, v mladém kolektivu,volno dle dohody, na HPP celoroční provoz.

Zobrazit více

Můžeme Vám nabídnout Dárkové poukazy pro obdarování vašich blízkých nebo známých.

Zobrazit více

Platební podmínky Rezervace ubytování je podmíněna zaplacením zálohy ve výši 30% z celkové ceny za ubytování (složenkou nebo převodem na bankovní účet), do 10 dnů od uskutečněné rezervace, nejpozději však 10 dní před nástupem na pobyt. V případě nezaplacení zálohy je rezervace automaticky zrušena 20. den od uskutečnění rezervace. Před tímto termínem hostům přijde e-mail s upozorněním o ukončení termínu rezervace.

Zobrazit více

Nenechte si ujít!

Naše nejnovější balíčky